Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Tule doonoripäevale Kuusalus ja tee heategu!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab Kuusalu Rahvamajas reedel, 17. aprillil kell 10.00 – 13.00 doonoripäeva.

Doonorlus on heategevus, mis ei nõua palju aega ega vaeva, kuid aitab paljusid inimesi meie keskel.

Annetatud verd kasutatakse iga päev rasketel operatsioonidel, sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ja paljude teiste haiguste puhul. Lisaks on doonorivere abil võimalik teha iga päev paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse kartuses sooritada.

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest. Vere maht taastub kohe, vererakkude arv keskmiselt 72 tunni jooksul.

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu.

2008. aastal külastas Eesti verekeskusi kokku 34 063 doonorit, kes loovutasid 54 843 veredoosi ehk üle 24 000 liitri verd. Sellest valmistatud verekomponente kanti haiglates üle 89 344 doosi. Iga veredoos on hindamatu väärtusega, sest selle taga on doonor ja tema soov aidata abivajajat.

Tule doonoriks, kui oled:
* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid
* puhanud ja söönud
* kehakaaluga üle 50 kg
* 18-60 aastane
Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui Sulle on tehtud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.
Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildiga isikut tõendav dokument.

Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee

NB! Lisaks on verekeskusel rõõm teatada, et nüüdsest on võimalik verd loovutada ka Tallinna kesklinnas Foorumi keskuse (Narva mnt 5) neljandal korrusel asuvas DoonoriFoorumis E 9-15; T- N 11-19; R 9-14. Liftid neljandale korrusele sõitmiseks asuvad Foorumi keskuse sees. Vere loovutamise ajaks saab Viru Keskuse parkimismajas 2 tundi tasuta parkida.

Tule doonoriks – Sina saad aidata!
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus
www.verekeskus.ee

Autor: Innar Hunt
Kuupäev: 30.03.2009

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee