Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Siseministeerium kutsub Teid e-valijakaarti tellima

Enne iga valimisi saadetakse igale valijale koju valijakaart. Valijakaart teavitab valijat sellest, kus, kuidas ja millal on võimalik hääletada. Valijakaarti ei pea valima minnes kaasa võtma. Traditsiooniliselt on valijakaarte saadetud posti teel, kuid nüüd on võimalik valijakaarti tellida ka elektroonselt e-kirjana. E-valijakaarti saab tasuta tellida riigiportaalist www.eesti.ee.

Valijakaardi saamiseks tuleb: 1. Logida sisse riigiportaali www.eesti.ee kasutades ID kaarti, mobiil–ID-d või sisenedes interneti panga kaudu. 2. Suunata e-post oma kasutatavale e-posti aadressile (trükkides oma e-posti aadress vastavasse lahtrisse). Peale seda tuleb avada oma e-postkasti saabunud aktiveerimisvõtmega kiri ja vajutada aktiveerimislingile. 3. Satud taas riigiportaali lehele, kus tuleb vasakult menüüde ribalt valida „e-valijakaart“ ja „tellimine“. Avaneb aken kus saab hiireklõpsuga oma tellimuse kinnitada.

E-valijakaartidele üleminek aitab hoida loodust ning säästa raha. Igal valimistel saadetakse üle 880 000 valijakardi, mille trükkimiseks kulutatakse ca 3 miljonit krooni ning ca 2,5 tonni paberit. Paberist valijakaart muutub peale läbi lugemist prahiks, mis vajab taaskäitlemist. Elektrooniline teade aga jõuab alati õige saajani, see ei tekita jäätmeid ega reosta keskkonda kogu oma elutsükli jooksul - tema tootmisel, saatmisel ega pärast kasutamist. E-valijakaardiga säästad loodust, sest valijakaart saadetakse eranditult igale valijale ning seda olenemata sellest, kas Sa plaanid valima minna või mitte.

Selleks, et saada e-valijakaarti juba järgmisteks 18. oktoobril 2009 toimuvateks kohalike omavalituste volikogude valimiseks tuleks tellida e-valijakaart riigiportaalis enne 18. septembrit.

Otseviit e-valijakaardi tellimiseks https://www.eesti.ee/portaal/valimised.eabi.

Siseministeerium

Autor: Siseministeerium
Kuupäev: 14.09.2009

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee