Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Kuusalus doonoripäeva

Juba ühestainsast vereloovutusest muutub maailm paremaks ja abi saavad mitmed inimesed. Seda abi võivad ühel päeval vajada meie lähedased, sõbrad ja tuttavad, või ka meie ise.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab Kuusalus doonoripäeva neljapäeval, 15. aprillil kell 10.00-13.00 Kuusalu Rahvamajas (Keskväljak 10, Kuusalu).

Verekeskusel on rõõm teatada, et jätkub meeldiv traditsioon tulla Kuusalu ja selle ümbruse inimestele külla ja tuua doonoriks olemise võimalus koju kätte.

2009. aasta andmete põhjal on Harjumaal doonoreid 3,5% doonorluse ealisest elanikkonnast – see on Saaremaa, Hiiumaa, Läänemaa, Järvamaa, Raplamaa, Lääne-Virumaa järel alles 6. kohal. Verekeskus hindab kõrgelt kõigi seniste doonorite heatahtlikkust ning julgustab terveid ja südamlikke Harjumaa inimesi järgmistele heategudele.

Üheainsa veredoosi abil saab aidata väga mitmeid inimesi. Sõltuvalt abivajajast ja vereülekande põhjusest saab ühest kogutud veredoosist pärast selle verekomponentideks lahutamist abi ca 2-3 täiskasvanut või 5-6 suuremat last või kogunisti ca 10 väikelast.

Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota ja vere ainsaks allikaks on teine inimene. Verd loovutades on Sul võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha ka paljusid operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest. Vere maht taastub kohe, vererakkude arv keskmiselt 72 tunni jooksul.

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu.

Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee
Tule doonoriks, kui oled:
* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid

* puhanud ja söönud

* kehakaaluga üle 50 kg
* 18-60 aastane

Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui Sul on olnud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.

Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Tule doonoriks ja tee elu suurim kingitus!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus

Eva Maimre
kommunikatsioonispetsialist
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla
www.regionaalhaigla.ee
617 3022
eva.maimre@regionaalhaigla.ee
www.verekeskus.ee

Autor: Eva Maimre
Kuupäev: 24.03.2010

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee