Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Maapiirkondade internetiprojektile EstWin anti avalöök

Maapiirkondades ülikiiret internetti arendav Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus kuulutas välja projekteerimis-ehitushanke esimeste võrgurajatiste välja arendamiseks. Projekti nimi on EstWin.

Olav Harjo, Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juhataja: „Esimese hanke välja kuulutamine on projekti EstWin avalöök. Oleme möödunud sügisest loonud meeskonna, kandnud võrgu Eesti kaardile ja nüüd valime projekteerijad ja ehitajad, kes kiire interneti asulatesse viiksid. Loodan väga, et hanke võitnud asuvad maa tahenedes kohe tööle ning suve lõpuks on kiire internet jõudnud juba esimestesse asulatesse.“

Olav Harjo toonitab, et projekti EstWin raames rajatakse lairibavõrk asulate keskustesse ja sealt edasi ehitavad juurdepääsuvõrgud ning paigaldavad vajalikud seadmed juba kohalikud sideettevõtjad.

Võrku hakatakse kõigepealt arendama 26 vallas:

Väike-Maarja, Tapa, Roosna-Alliku, Rakke, Põltsamaa, Pajusi, Paide, Laekvere, Koigi, Koeru, Kareda, Järva-Jaani, Jõgeva, Imavere, Ambla, Albu, Võru, Vastseliina, Varstu, Tõlliste, Taheva, Rõuge, Mõniste, Karula, Haanja, Antsla valdades.

Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse asutati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel Eesti Infotehnoloogia ja Telekommuniatsiooni Liidu (ITL) liikmete poolt 11. augustil 2009. aastal. Sihtasutuse eesmärk on ellu viia projekt EstWin. Aastaks 2015 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km. Oma eesmärgi saavutamiseks peab sihtasutus järgneva viie aasta jooksul paigaldama üle 6000 km optilisi kaableid ning looma üle 1400 võrguühenduskoha.

Lisainfo: Kristiine Männik, 6310 555 kristine.mannik@elasa.ee Vaata ka veeb www.elasa.ee

Autor: Helen Unt
Kuupäev: 06.04.2010

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee