Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Arsise kellade ansambli kontserdisari „Terra Mariana“

Septembris ilmus Arsise kellade ansamblil uus CD-plaat, mis kannab pealkirja Terra Mariana inspireerituna Maarjamaa ladinakeelsest nimetusest. Ansambel tutvustab oma uut kauamängivat samanimelise kontserdisarjaga. Kõik kontserdid leiavad aset kirikutes olles akustilise käsikellamuusika jaoks parimad esinemispaigad.

Kontsertidel kuuleb lugusid värskelt CD-lt, kuhu on kokku kogutud mitmed klassikalise ja ka käsikellade muusika tähtteosed nagu Griegi Hommik või Albinoni Adagio. Pisut vürtsi lisavad temperamentsemad lood Bizet ja Debussy sulest.

Lisaks käsikelladele kuuleb nii plaadil kui kontsertidel poiss-soprani Heldur Harry Põlda inglihäälset laulu. Selle andeka noore muusiku tähelend sai alguse juba 8-aastaselt kui ta tegi oma esimese lavarolli Estonia laval. Tallinna Muusikakeskkoolis viiulit ja dirigeerimist õppiv noormees on tuntust kogunud just suurepärase klassikalise muusika esitajana. Arsise ja tema esituses kõlavad Schuberti, Caccini ja Bach-Gounod Ave Maria’d, mis andsid ka ainest plaadi ning esitlustuuri nimele.

Käesoleva kontserdisarja ja uue plaadi ilmumisega tähistab Arsise kellade ansambel oma 18nda kontserdihooaja algust. Arsis on oma tegevusaja jooksul andnud kontserte pea kõikides Euroopa maades, viiel korral viibinud kontsertturneel Ameerika Ühendriikides. Osalenud mitmetel mainekatel muusikafestivalidel ja võitnud auhindu konkurssidel. Ansambli dirigendiks ja kunstiliseks juhiks on Arsise sünnist saati olnud Aivar Mäe, kelle eestvõttel käsikellamuusika Eestisse jõudis.

Kuusalu kirikus 31.oktoobril kl 14. Piletid müügil Piletilevis ja enne kontserti kohapeal.
KUULUTUS

Autor: Tiina Kodumäe
Kuupäev: 27.10.2010

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee