Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Pärispea seltsimajast saab kord kuus külakino

Tänu Pärispea Seltsimaja ja Kinobussi koostööle saab hakata külamajas kord kuus soodsalt kinos käima.

Seltsimaja eestvedajatel tekkis külakino mõte kultuurivaldkonna arengukava töögrupi arutelul, kus kohtuti Rasmus Merivooga. „Ta rääkis, et Kinobuss on loonud kodanikukinode projekti, kaasates huvilisi, kes tahavad oma kodukohas kinole elu sisse puhuda. Mina võtsin kohe sõnasabast kinni ja juba nädal hiljem oli meil esimene kinoseanss kokku lepitud," räägib Pärispea seltsimaja vabatahtlik Ingeldrin Viljak.

Plaanis on lisada kinopäevale tulevikus, kui huvilisi tekib, ka lisandväärtust: teeme enne seanssi töötoa, kus õpetatakse, kuidas välja mõelda lugusid ja kirjutada stsenaariumi, kuidas filmida ja lavastada ning monteerida. Kutsuks sinna huvitavaid inimesi oma tööst rääkima.

Seltsimaja juht Asko Aug sõnab: „Oleme juba seltsimajas katsetanud, kuidas õnnestub meil saali pimendada ning kas kohapealne tehnika töötab. Vahendid on lihtsad: prügikotid ja kodune DVD-mängija. Õnneks on meil seltsimajas juba olemas seinaekraan ja projektor, mille Kohaliku omaalgatuse programmiga soetasime." Plaanis on hakata alguses kino näitama kord kuus. Esmalt näidatakse uuemaid eesti filme ning hiljem lisandub kavasse ka välismaiseid ning lastefilme.

Esimene linastus toimub 11. mail algusega kell 20.00 ning selleks valiti Margit Kilumetsa dokumentaalfilm "Viru. Vabaduse saatkond". Pileti hind on Pärispeal poole soodsam kui Tallinnas, kõigile 2 eurot.

MTÜ Kinobuss maakondliku kuraatori Martiina Putniku sõnul piisab kodanikukino käimalükkamiseks tänapäeval vaid DVD-mängijast ning ekraaniprojektori, ekraani ja helisüsteemi olemasolust.

Projekti "Kodanikukinode võrgustiku käivitamine sotsiaalse kaasamise kaudu" toetab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital 40 000 euroga ning see kestab poolteist aastat, järgmise kevadeni.

Pärispea seltsimaja vabatahtlik
GSM: +372 56 649 462
E-post: ingeldrin.viljak@gmail.com
Skype: ingeldrin.viljak

Autor: Ingeldrin Viljak
Kuupäev: 30.04.2013

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee