Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Pressiteade

1. juunil Keila lauluväljakul toimuva Harjumaa laulu- ja tantsupeo „Ajamustrid“ viimased ettevalmistused on käimas.

Peoga tähistatakse 120. aasta möödumist esimesest maakonna laulupeost. Harjumaa laulu-ja tantsupidu on üle 6300 laulja, tantsija ja pillimehega maakondade suurim ja Eesti kultuurimaastikul auväärsel kolmandal kohal üld-ja koolinoorte laulu- ja tantsupeo järel. Peo audirigent on Eri Klas, kes juhatab sellel peol esimest korda harrastusorkestrit, 500-pillimängijast koosnevat Harjumaa sümfooniaorkestrit.

Tänavuse peo motoks on „Ajamustrid“ ja teemaks hoolimine. Eesti ajaloo erinevate perioodide loominguga meenutatakse 120. aasta möödumist esimesest maakonna laulupeost ja eriline osakaal on just Eesti orkestriteostel, mida kuuleb kontsertidel vähem.

Keila lauluväljakul saab näha mitmeid vabariiklike pidude peakorraldajaid. Nii on dirigendipuldis Taavi Esko, tantse lavastab legendaarne juhendaja Ilma Adamson ja solist on Ivo Linna.

Selle peo teeb eriliseks kava ülesehitus, kus ei ole eraldi laulu ja tantsupidu, vaid need põimuvad kokku üheks tervikuks. Kava konseptsioonis on lauljate, tantsijate ja pillimeeste ühine kulgemine läbi erinevate ajastute ning mitmed teosed esitatakse koos.

Eri Klas dirigeerib maakonna sümfooniaorkestrit esimest korda ja esitusele tuleb kaks teost. Eugen Kapi balletist "Kalevipoeg" kõlavad „Karjala Soome tants“ ja „Mõõkade tagumine“.

Eri Klasi kõrval astuvad dirigendipulti Hando Põldmäe, 10. tegutsemisaastat tähistanud Harjumaa Keelpilliorkesteri ja Harjumaa Noorte Sümfooniaorkestri peadirigent ,

Harry Illak 15- aastase Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri peadirigent ja Juta Helilaid ning Angelika Kadarik teist aastat tegutseva Harjumaa Noorte Rahvamuusikaorkestri dirigendid.

Harjumaa laulu-ja tantsupeol "Ajamustrid" kõlab selleks peoks tellitud uudislooming "Targa rehealune" sümfooniaorkestrile rahvamuusika ainetel on heliloojalt Ott Kask ja Mart Jürisalu teos „Tilut, Joosi üle mäe“ ning orkestriseade Juhan Trump´i laulule „Hoolimise laul!"

Pidu 1.juunil, lastekaitse päeval koos mängulinnakuga kõige väiksematele ja Keila linna laadaga on tasuta nii osalejatele kui publikule.

Täpsem info:

Karmel Eikner
Harjumaa laulu-ja tantsupidu "Ajamustrid"
meediajuht
5043080

Ruth Jürisalu
Harjumaa Omavalitsuste Liit
kultuurinõunik
gsm: 5087808
e-mail: ruth@hol.ee

Autor: Heikko Kukk
Kuupäev: 22.05.2013

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee