Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Harju Maakaitsepäev

Traditsiooniline Harju Maakaitsepäev ootab kõiki huvilisi pühapäeval, 23. juunil Laagri alevikku, kus toimub Harjumaa operatiiv- ja kaitsejõudude paraad. Kohapeal saab vaadata kaitseväeüksuste ja eriteenistuste tehnikat, varustust ja relvastust. Päevale lisavad põnevust mitmekülgsed demolahingud.

23. juunil algab Maakaitsepäev kell 10.00 piduliku pärgade asetamise tseremooniaga Eesti vabaduse eest langenutele Saue linnas Kristliku Vabakoguduse kiriku juures oleva Vabadussõja mälestuskivi juures. Kõne ja palvus EELK Lääne- Harju praost Jüri Vallsalu. Mängib Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester, dirigent Aigar Kostabi. Tseremoonia lõpus saadetakse Vabadussõja mälestuskivi juurest teele Kaitseliidu Harju malevlased, kes viivad pärjad kõikide maakonna vabadusvõitlusega seotud mälestusmärkide juurde, austamaks Eestile vabaduse välja võidelnud mehi ning naisi.

Tänu sellele traditsioonile on võetud hoole alla kõik Harjumaal asuvad Vabadussõjaga seotud mälestusmärgid ning 23. juunil toimub pidulik tseremoonia nende kõigi juures.

Kell 11.15 toimub Harjumaa operatiiv- ja kaitsejõudude pidulik rivistus ja jalutuskäik Laagri alevikus Laagri kooli staadionil. Paraadil osalevad kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, politseinikud, piirivalvurid, noorkotkad ja kodutütred. Paraadi juhatab Harju malevapealik kolonelleitnant Urmas Susi ja rivistab Harju maleva staabiülem major Rene Saart. Piduliku rivistuse võtab vastu ning Võidupüha kõnet peab Harju maavanem Ülle Rajasalu.

Kell 12.00 avab päevajuht Madis Milling Laagri kooli juures Harju XVIII Maakaitsepäeva. Kogu päeva jooksul saab külastada kaitseväeüksuste ja eriteenistuste tehnika, varustuse ja relvastuse näitusi. Toimub eriteenistuste moedemonstratsioon, kus kaasa löövad ka politseikoerad. Sõdurisuppi pakub Harju maleva naiskodukaitse, avatud on erinevad müügipunktid. Toimub ka maakaitsepäeva traditsiooniline aastajooks 2013 meetrit, tulge osalema!

Päevale lisavad põnevust demolahingud – relvastatud ja ohtlike kurjategijate kinnipidamine, leekides maja kustutamine koostöös Harju Maleva, päästeameti ja vabatahtlike pritsimeestega. Ajalooklubilt Front Line demolahing „Viimane sõjasuvi“ 1944. aasta keerulistest sündmustest. Tõelist märulit pakub Politsei-ja Piirivalveameti eriüksus, kiirreageerijad, politseikoerad koos helikopter AW139ga. Peale demo esinemist jääb helikopter AW 139 laagriplatsile, et huvitatud saaksid oma silmaga vaadata ja kui soovi on siis ka sisse istuda. Kella 13.20-15.00 kestev lahingutegevus on vägagi tõene, kuid siiski pealtvaatajatele ohutu. Tulge vaatama ja kaasa elama!

Päeva lõpetab Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese poolt Haapsalus süüdatud Võidutule pidulik vastuvõtmine ja maavanema poolt üleandmine kõikidele Harjumaa omavalitsusjuhtidele.

Maakaitsepäeva tähistamine saab alguse juba, 22. juunil kell 17.00 Lool, Jõelähtme vallas asuvas Vabaduse hiies, kuhu igal aastal istutab tammepuu Maakaitsepäeva korraldav omavalitsus. Harjumaalt alguse saanud Maakaitsepäeva traditsiooniga tähistatakse Võidupüha ja Vabadussõjas võidu saavutamist.

Mälestamaks Vabadussõjas langenuid, istutatakse traditsiooniliselt 22. juunil Jõelähtme vallas Lool asuvasse Vabaduse hiide tammepuu Saue valla poolt, kes sel aastal Maakaitsepäeva korraldav omavalitsus. Lisaks kinnitatakse plaat aastaarvu ning toimumiskohaga sealsele graniidist mälestuskivile, mis kingiti Harju 15. Maakaitsepäevaks Soome Vabariigi Uusima Reservistide Liidu poolt.

Harjumaalt alanud Maakaitsepäeva traditsioon on olnud eeskujuks kõikidele sarnastele maakaitsepäevadele üle Eesti. 1996. aastal peeti Jüris soomlaste eeskujul esimene maakaitsepäev ning ürituse lipukirjaks sai – „Mees, sa pead kodu kaitsma!”. President Lennart Meri hindas kõrgelt Harjumaa algatust ja soovitas ka teistel maakondadel oma maakaitsepäeva tähistada.

Lähem info:

Terje Lillo
Nõunik; Harju Maakaitsepäeva korraldustoimkonna juht
Harju Maavalitsus
tel 611 860

Autor: Heikko Kukk
Kuupäev: 11.06.2013

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee