Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Avatakse pidulikult Kiiu Kiigepõnni Lasteaed

Kiiu Kiigepõnni Lasteaia avamistseremoonia toimub 29. oktoobril algusega kl 16.00. Valminud on üks Eesti ilusamaid lasteaedu, mis paelub omapärase arhitektuuri ja lapsesõbralikkuse poolest. Kiigepõnni lasteaed on esimesi lasteaedu Harjumaal, kus õppekasvatustöös rakendatakse „1 õpetaja + 2 assistenti“– süsteemi.

Avamistseremoonia saab alguse lindilõikamisega pasunahelide saatel, seejärel toimub hoone õnnistamine. Saalis kuulatakse laste kontserti ja päevakohaseid sõnavõtte. Kontsert-aktuse lõpetuseks soovib Kuusalu vald tänada kõiki lasteaia valmimisse panustanuid. Aktuse järel on huvilistel võimalus giidide saatel majaga tutvuda. Aatriumis on üleval lasteaia saamislugu kajastav näitus; kaetud on suupiste-kohvilaud.

Kaarekujulisele hoonele, mis põhiplaanilt meenutab kiike, lisab lennukust peaukse kohal kuue meetri pikkuselt väljaulatuv varikatus. Huvitavalt on lahendatud õuevalgustus: ümber maja lookleb valgustuspostide rida, osa valgusteid on paigutatud maapinnale - majaesisele puitsillutisele ja muru sisse. Rühmaruumid on kujundatud igaüks ise toonis: kollane, sinine, roheline, punane, oranž, lilla, mis jätab väga rõõmsa mulje. Maja keskele jääv aatrium on mõeldud lastele ühiseks mängualaks, näituste ja muu ühistegevuse korraldamiseks, seal asuvad ka söögisaal ja muinasjututuba. Eriti põnev ruum on tõusva astmestikuga saal, kus istumiseks on laiad lamedad astmed. Kuna kogukonnal seni koosolekute pidamise ja kooskäimise koht puudus, täidab lasteaia avar saal edaspidi ka seda otstarvet.

Lasteaia valmimine kaotas lasteaiakohtade järjekorra Kuusalu vallas ja oli valla viimaste aastate olulisim investeeringuprioriteet.

Kiiu lasteaed asub aadressil Aia 2, Kiiu alevik, Kuusalu vald, Harjumaa.

Lisainfo: Urmas Kirtsi, Kuusalu vallavanem, Kuusalu Vallavalitsus, 50 33 869, urmas.kirtsi@kuusalu.ee

Koostaja: Aare Ets, Kuusalu Vallavalitsuse sotsiaalala abivallavanem, aare.ets@kuusalu.ee

Autor: Aare Ets
Kuupäev: 23.10.2014

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee