Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Kevad liikluses

Seoses saabuva kevadega võib teedel ja tänavatel näha aina rohkem kaherattalisi sõidukeid. Kuna autojuhid on talve jooksul kaherattalistega vähe kokku puutunud ning jalgratturite, mopeedijuhtide ja mootorratturite oskused võivad peale talve vajada meeldetuletamist, võib just kevadel tulla kaherattaliste liiklejatega ette ohtlikke olukordi. Et kõik liiklejad tervelt koju jõuaksid, on nii sõidukijuhtide kui ratturite poolt oluline eelkõige teineteist õigel ajal märgata ja üksteisega liikluses arvestada.

Lastele, kes kevadel taas jalgrattaga koolis hakkavad käima, tasub kodus põhilised liiklusreeglid üle korrata ning samuti talvel kasutamata seisnud jalgratta seisukord üle vaadata. Alla 16-aastasel jalgratturil on kohustuslik jalgrattakiiver. Kiiver peab olema ka paras, korralikult peas ja rihmaga kinni, vastasel juhul ei ole kiivrist kukkumise korral kasu. Jalgratturi nähtavust suurendab oluliselt helkurvest või -jope ja seda nii pimedal kui valgel ajal.

Ohutuim on lapsel sõita jalgrattaga jalgratta- ja jalgteel või kõnniteel. Kõnniteel võib sõita siiski vaid alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks saatjat, väikelast rattatoolis sõidutav jalgrattur ja teised jalgratturid sel juhul, kui sõiduteel sõitmine on tee seisukorra tõttu oluliselt raskendatud. Jalgrattaga sõiduteel sõites tuleb alati liikuda selle parempoolse ääre lähedal. Sõiduteel võib iseseisvalt jalgratast juhtida vähemalt 10-aastane laps ning 10-15-aastasel jalgratturil peab olema sõiduteel sõites kaasas jalgrattajuhiluba. Väiksemad lapsed võivad jalgrattaga sõita vaid kõnniteel, jalgrattateel ja õuealal.

Sõidukijuhtidele on veel oluline teada, et naastrehve võib kasutada kuni 31. märtsini. Erandina on talviste tee- ja ilmastikolude esinemise korral lubatud naastrehvidega sõita 30. aprillini, kuid kuna käesoleval kevadel selliseid talviseid tee- ja ilmastikuolusid ilmselt enam ei esine, tuleb lähtuda siiski 31. märtsist.

Turvalist liiklemist!

Kaisa Kajo
piirkonnapolitseinik
Ida-Harju konstaablijaoskond

Autor: Kaisa Kajo
Kuupäev: 19.03.2015

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee