Avaleht | Valla juhtimine | Haridus | Sotsiaal ja tervishoid | Vaba aeg | Ettevõtlus ja turism | Keskkond ja infrastruktuur | Ehitus ja planeerimine
         
Üldandmed  
 
  Kirjeldus
  Rahvastik
  Sümboolika
  Sümboolika hinnakiri
  Privaatsuspoliitika
  Ajalugu
  Aukodanikud
  Sõprussuhted

Teeninduspunktid  
 
  Loksa teeninduspunkt

Teed, transport  
 
  Õpilasliinid
  Bussiliinid
  Teavita halbadest teeoludest
  Kohalikud teed

Töö  
 
  Tööpakkumine
  Tööotsimine

Kodanikualgatus Teeme Ära 2008

"Teeme Ära 2008" on kodanike algatus, mille raames on plaanis Eesti ühe maikuu nädalavahetuse jooksul puhtaks koristada, kaasates selleks 40 000 vabatahtlikku üle terve Eesti.

Maikuu esimese nädalavahetuse jooksul on plaanis ära koristada kõik Eestimaa avalikes kohtades, metsades ja randades vedelev prügi, tehes seda koostöös vabatahtlike eraisikute, kodanikeühenduste, omavalitsuste, era- ja avaliku sektori organisatsioonidega. Senise kaardistamise põhjal hindame koristatava prügi hulgaks ligi 7000 tonni.

Suur üle-eestiline koristuspäev leiab aset 3. mail 2008

Prügi kaardistamisest

Et saaksime planeerida koristuspäeva logistikat ja vajaminevaid ressursse, on eelnevalt vaja kindlaks teha prügi täpsem hulk, paiknemine ja tüüp. Seetõttu oleme asunud oma vabast ajast heade ja tublide Eesti inimeste abiga prügipaikasid kaardistama üle Eesti.

Üks meie algatusgrupi liikmeid, Skype peaarhitekt Ahti Heinla, kirjutas spetsiaalselt Teeme Ära 2008 jaoks Google Earth baasil prügiandmebaasi tarkvara, mis võimaldab GPS seadme kaasabil kõik prügihunnikud täpsete koordinaatidega, iseloomustavate andmetega ja pildiga Eesti kaardile kanda.

Prügikaarti saab näha siin: www.teeme2008.ee/kaart (vähemalt minut tuleks varuda kannatust, et kõik kaardile märgitud punktid nähtavale tuleks).

Prügi kaardistamisega jätkame lumevabadel perioodidel läbi talve ning suurema hooga kevadel.

Kuidas Sina saad aidata?

Võimalusi aitamiseks on mitmeid:

a) Tule kaardistama
Praegusel hetkel ootame väga appi inimesi, kes tahavad osaleda kaardistamises, ehk siis prügipunkte kaardile kanda. Võta meie kodulehelt lahti prügikaart ja vaata, kas Sinule teadaolevad prügipaigad Sinu koduvallas või kodulinnas on juba kaardile kantud. Kui ei ole, siis kirjuta meie kaardistamise koordinaatorile Anneliisile anneliis@teeme2008.ee ning jaga temaga täpsemaid vihjeid, või siis registreeri ennast oma kodupiirkonna kaardistajaks – siis saad oma kasutajakonto ja võimaluse ise kõik need punktid meie andmebaasi sisestada.

b) Tule koristama
03. mai on see päev, mis tuleks oma kalendris juba varakult ära märkida. Võta kaasa pere, sõbrad või miks mitte ka töökaaslased ning tule aita Eestimaa puhtaks teha. Eestil on sellel aastal 90. juubel. Miks mitte teha kodumaale ilus sünnipäevakingitus - veeta üks päev värskes õhus koos kaaslastega midagi äärmiselt kasulikku tehes. Siis on meil kõigil ka taas rohkem ilusaid kohti, kuhu tulla puhast loodust nautima.

c) Aita tehnliste vahenditega
Meile kuluvad kõige ülaltoodu juures hädasti ära ka kõikvõimalikud tehnilised vahendid, alates kummikutest ja labidatest, kuni ka lihtsalt järelkärudega autodeni. Kui Sinul on kuurinurgas vedelemas kindaid, prahikotte vm abivahendeid, mida koristamispäeval vaja läheb, siis oleksime väga rõõmsad, kui neid meiega jagaksid.

d) Haara sõbrad kaasa
Niivõrd suur ettevõtmine saab korda minna ainult siis, kui Sina ei jää kõrvaltvaatajaks. Haara sõbrad kaasa ja leia oma viis, kuidas meiega koos Eestimaa puhtaks teha. Kasu sünnib sellest meile kõigile.

Koostööpartnerid

Loomulikult ei saa niivõrd mastaapset üritust läbi viia keegi üksi. Meie soov on kaasata organisatsioone ja ühendusi kõigist sektoritest, koole, sõpruskondi, töökaaslasi, peresid – kõiki neid, kes tahavad mingil moel enda panuse anda ürituse õnnestumisse. Fakt on see, et 7000 tonni prügi ära koristamiseks ühe päevaga läheb vaja tõesti paljude inimeste, ligi 40 000 vabatahtliku abikäsi.

Projekti on juba kaasatud Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL), Keskkonnaministeerium, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), Eesti Rahvusringhääling, MTV-Eesti, Eestimaa Looduse Fond, MTÜ Ökokratt, EMT, G4S, Eesti Energia, Hansapank ning üle 40 kohaliku omavalitsuse. Üksikasjalikuma ülevaate meie koostööpartneritest leiab meie koduleheküljelt www.teeme2008.ee, lingi „Kest teevad“ alt.

Olulisemad kuupäevad:

15. märts - algab Teeme Ära 2008 meediakampaania
21. märts - algab 03. mai koristuspäevale registreerumine
03. mai - üle-eestiline koristuspäev
04. mai - tänukontsert Puhta Eesti Pidu kolmes erinevas linnas – Tallinn, Tartu, Narva

Autor: Innar Hunt
Kuupäev: 24.03.2008

veel uudiseid

Uudised  
 
  :: Uudiste arhiiv

Vallavalitsuse haldusaktid  
 
  Protokollid
  Korraldused
  Määrused

Vallavolikogu haldusaktid  
 
  Istungite protokollid
  Määrused
  Otsused

 

Mõisa tee 17, Kiiu alevik, 74604 Kuusalu vald | telefon 606 6370 | mobiil 526 7897 | faks 606 6371
reg kood 75033496, konto EE742200001120050586 Swedbank Statistika
veebilehe (kodulehe) muutmine-korrastamine saada e-mail Enno Tammemäe
e-post vallavalitsus@kuusalu.ee